Jak działa Revolut, czyli kantor online oraz karta wielowalutowa?

Jak działa Revolut, czyli kantor online oraz karta wielowalutowa?

Revolut to konto walutowe, kantor walutowy oraz karta wielowalutowa, która pozwala na dokonywanie płatności oraz wypłat z bankomatów na całym świecie.  Revolut umożliwia wykonywanie operacji bez obawy o koszty przewalutowania. Konto podstawowe oraz karta Revolut jest bezpłatne. Jedynym kosztem, który musimy ponieść to opłata za dostawę karty. Obsługa konta Revolut jest możliwa poprzez aplikację mobilną, co sprawia, że konto jest zawsze z nami. Revolut jest dobrym wyjściem, jeżeli chcemy dokonywać płatności  czy wypłat za granicą bez obawy o dodatkowe koszty.

Jak wygląda korzystanie z funkcjonalności konta Revolut?

Revolut w pełni obsługujemy przy pomocy aplikacji mobilnej. W aplikacji ustawiamy limity dzienne, wyłączamy pasek magnetyczny czy płatności zbliżeniowe. Na telefonie będziemy mieć powiadomienia o każdej dokonanej transakcji, a w przypadku zagubienia karty będziemy mogli bardzo szybko zamówić nową. Aplikacja mobilna umożliwia nam wygenerowanie dokumentu zestawiającego wszystkie transakcję.  Zakładając konto Revolut otrzymujemy rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii, konto w euro oraz możliwość aktywowania 24 subkont, które mogą być prowadzone w różnych walutach. Przelewy wykonywane ze wszystkich 24 subkont są darmowe. Nie pobierane są opłaty za przelewy międzywalutowe w okresie naliczenia pierwszych 20 000 zł, 5000 funtów czy 5000 euro. Przelewy ponad określoną kwotę wymagają zapłacenia prowizji, która wynosi  0.5%. Wypłacając gotówkę z bankomatu nie zapłacimy prowizji, ale musimy pamiętać o miesięcznych limicie. Limit jest uzależniony od waluty i przedstawia się następująco:

·         PLN: 800,

·         EURO: 200,

·         FUNT: 200,

·         DOLAR: 200.

Po przekroczeniu limitu miesięcznego obowiązuje prowizja w wysokości 1%.

Jak wygląda korzystanie z karty Revolut?

Karta Revolut może być fizyczna lub wirtualna, ale jej działanie nie różni się niczym od innych kart płatniczych. Fizyczna karta jest dostępna w wariancie Visa lub Mastercard. Wirtualna karta jest dostępna od razu.

W celu skorzystania z karty musimy subkonto zasilić walutą. W przypadku wyjazdu do USA musimy wykonać następujące kroki:

·         aktywować subkonto w USD,

·         zasilić konto poprzez wymianę PLN na USD.

W przypadku innej waluty kroki są identyczne. Jeżeli nie zasilimy naszego konta odpowiednią walutą lub środki w danej walucie się nam skończą, to pieniądze zostaną pobrane z innego subkonta. W tym przypadku pieniądze z innego subkonta zostaną przewalutowane na walutę, której  nam zabrakło. Należy zapamiętać, że w przypadku braku środków w danej walucie przewalutowanie nastąpi z subkonta, które ma najwyższą kwotę.

W przypadku walut orientalnych nastąpi przewalutowanie z subkonta, które ma najwięcej gotówki.

Jak wygląda zasilanie konta Revolut?

Zasilenie konta Revolut jest podstawą, aby móc w pełni z niego korzystać. W tym celu mamy dwie możliwości:

·         wykonanie przelewu z polskiego konta,

·         podpięcie karty płatniczej, którą wykorzystujemy do obsługi polskiego konta.

Dlaczego korzystając z konta Revolut należy uważać na weekendy?

Konto Revolut ma świetne kursy walut, ponieważ korzysta z kursów międzybankowych. Należy pamiętać, że w weekendy rynek międzybankowy nie działa. W okresie weekendu kursy walut są wyższe. Warto pamiętać o tym, aby wymienić pieniądze wcześniej.

Czy korzystanie z konta Revolut jest bezpieczne?

W 2018 roku Revolut otrzymał licencję bankową, co powoduje, że w razie bankructwa firmy klient ma gwarancję do 100 tys. euro. Licencja bankowa daje klientom konta Revolut poczucie bezpieczeństwa.