Jak założyć konto Revolut z bezpłatną kartą?

Jak założyć konto Revolut z bezpłatną kartą?

Podczas planowania wyjazdu urlopowego należy pamiętać nie tylko o wybraniu bardzo dobrego  miejsca do wypoczynku, co jest bardzo istotne. Należy zadbać, aby nasz wyjazd urlopowy nie kosztował więcej niż zakładaliśmy. Koszty dodatkowe możemy ponieść podczas dokonywania zakupów kartą bankową w sklepie za granicą, które mogą dotyczyć  przewalutowania. Wspomnienia wakacyjne nie mogą nie być dla nas do końca miłe, gdy po powrocie zobaczymy, że bank obciążył nasze konto opłatami za przewalutowania. Dlatego należy się przed wyjazdem odpowiednio przygotować, aby uniknąć niespodziewanych opłat. Interesującym rozwiązaniem jest konto Revolut, które sprawdzi się nie tylko podczas wyjazdu urlopowego.

Czym jest konto Revolut?

Konto Revolut pozwala nam na bezpieczne zakupy oraz wypłaty z bankomatów w ponad 130 różnych walutach na całym świecie. Wszelkich operacji dokonujemy po bardzo korzystnym kursie, a dodatkowo nie ponosimy opłat za przewalutowanie.

Proces zakładania konta Revolut z bezpłatną kartą.

W celu założenia konta Revolut należy wykonać następujące czynności.

1.       Wchodzimy na stronę www.revoult.com.pl .

2.       Następnie w przeznaczonym do tego polu podajemy nasz numer telefonu.

3.       Na nasz numer telefonu otrzymamy link, który pozwoli nam pobrać aplikację. Aplikację możemy sami odszukać poprzez sklep Play lub AppStore.

4.       Pobieramy oraz instalujemy aplikację.

5.       Dokonujemy pierwszego uruchomienia aplikacji. W trakcie pojawi się nam kilka okienek z informacjami o koncie. Klikamy kontynuuj.

6.       Podajemy numer telefonu, aby otrzymać  6  cyfrowy kod. Pojawi się również pytanie, czy chcemy nadać aplikacji uprawnienie do odczytywania wiadomości sms. Jeżeli nie chcemy, aby aplikacja miała takie uprawnienia to nie nadajemy.

7.       Wpisujemy kod, który otrzymaliśmy sms-em.

8.       Podajemy następujące dane: imię, nazwisko oraz adres zamieszkania.

9.       Podajemy także adres e-mail, abyśmy mogli otrzymywać powiadomienia o zmianach.

10.   Aplikacja będzie nas prosić o nadanie innych uprawnień, ale również nie mamy obowiązku ich przyznawania.

Proces zamawiania karty do konta Revolut.

W celu zamówienia karty musimy wykonać czynności wypisane w poniższych punktach.

1.       W celu zamówienia karty musimy doładować konto Revolut kwotą minimum 20 złotych. Doładowanie konta możemy wykonać za pomocą:

·         karty płatniczej, czyli swoją kartę z innego banku spinamy z kontem oraz wykonujemy doładowanie. W celu wykonania doładowania będziemy musieli podać numer karty oraz kod CVV, który znajdziemy na odwrocie naszej karty. Płatność kartą może od nas wymagać podania kodu 3-D Secure.

·         przelew bankowy. Doładowanie konta przy pomocy przelewu bankowego będzie wymagało od nas wykonania przelewu na konkretny rachunek bankowy.

2.       Jeżeli dokonaliśmy pomyślnie doładowania konta przechodzimy do wyboru karty. Istnieje możliwość wyboru karty:

·         fizycznej, która zostanie do nas dostarczona do domu.

·         wirtualna, która zostanie do nas dostarczona natychmiast.

3.       W bezpłatnym koncie mamy możliwość wyboru niebiesko-fioletowej karty Visa lub MasterCard. Istnieje możliwość wyboru karty premium, ale musimy być posiadaczem konta premium, którego koszt wynosi 29,99 zł miesięcznie. Bezpłatne konto jest w pełni funkcjonalne, więc nie musimy wybierać konta premium. W celu otrzymania karty bezpłatnej  wybieramy opcję podstawową.

4.       Tworzymy kod PIN dla naszej karty, który powinien składać się z 4 cyfr.

5.       Podajemy adres dostawy naszej karty.

6.       Potwierdzamy adres dostawy karty.

7.       Wybieramy sposób dostawy naszej karty, czyli:

·         bezpłatna dostawa międzynarodowa z Revolut Premium, ale musimy być posiadaczami konta premium,

·         dostawa ekspresowa, której koszt wynosi 42.99 zł,

·         dostawa standardowa, za która zapłacimy 10 zł. Czas dostawy standardowej mieści się w kilu dniach roboczych.

Jeżeli pojawi się na komunikat dotyczący dostawy premium to klikamy anuluj. Pojawi się nam komunikat, że nasza karta jest w drodze. Pamiętajmy, że możemy śledzić, gdzie jest już nasza karta. Naszą kartę musimy również aktywować w aplikacji.

Aktywacja karty.

W celu aktywacji karty musimy przejść szybką weryfikację, do której będziemy potrzebowali telefonu oraz dokumentu ze zdjęciem. Jeżeli posiadamy już telefon i dokument klikamy opcję zweryfikuj tożsamość. Weryfikacja konta spowoduje, że nasz limit wydatków z konta będzie wynosił 20 tysięcy rocznie. Nie wykonując weryfikacji nasz roczny limit wydatków wynosi 1 tysiąc. Podczas weryfikacji będziemy musieli podać kraj, który wystawił nam dokument. W trakcie procesu weryfikacji aplikacja będzie nas prosiła o dostęp do aparatu oraz wybór dokumentu, który potwierdzi naszą tożsamość. Dostęp do aparatu będzie potrzebny, aby aplikacja mogła wykonać zdjęcie dokumentu. Jeżeli nasz dokument jest czytelny to wybieramy stosowną opcję. Wykonujemy także zdjęcie tylnej części dokumentu. Zdjęcie będziemy musieli wykonać również sobie. Aplikacja porównuje nasze zdjęcie ze zdjęciem znajdującym się na dokumencie. Podczas weryfikacji zdjęć aplikacja sprawdza cechy charakterystyczne takie jak rozstaw oczu czy uszu. Proces weryfikacji zdjęć trwa kilka minut i po jego zakończeniu będziemy mogli korzystać z konta. Oczywiście wynik weryfikacji musi być pozytywny.