Przelicznik Euro

Przelicznik euro ile to zł

Z pewnością każdy z was znalazł się w życiu w sytuacji, w której potrzebował przeliczyć obcą walutę na złotówki bądź odwrotnie. Takie obliczenia przydają się w sytuacji, gdy chcemy wymienić walutę lub dokonać zakupu konkretnej rzeczy w innej walucie niż złoty, np. w sklepie internetowym mającym siedzibę za granicą, czy też sprowadzić, np. samochód, zza granicy. Dzięki przeliczeniu wiemy, ile zapłacimy oraz możemy ocenić czy konkretny zakup będzie dla nas opłacalny.

Euro to jedna z najpopularniejszych walut, zwłaszcza w Europie. Co więcej, kraje, które posiadają odmienną walutę często podają swoje ceny także w euro dla komfortu przyjezdnych osób. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, czy to w poszukiwaniu pracy, czy na wakacyjny odpoczynek. Z tego powodu euro na zł przeliczane jest niezwykle często. euro ile to zł

Czym naprawdę jest przelicznik euro?

Przelicznik euro to specjalnie zaprojektowana aplikacja internetowa, za pomocą której można w łatwy i szybki sposób przeliczyć poszczególne waluty, w tym euro. Korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu z jej obsługą poradzą sobie zarówno mniej, jak i bardziej obyte z Internetem osoby.

Stworzony przez nas przelicznik euro działa na podstawie pobieranych danych z NBP, a także odpowiednich wzorów, które umożliwiają przeliczanie dowolnej ilości pieniędzy. Bez różnicy, czy będzie to jeden, dwa, dziesięć, czy nawet kilka tysięcy euro. Program poda dokładny wynik niemal natychmiast.

Jeszcze do niedawna rolę, jaką spełnia obecnie przelicznik walut, pełniły stacjonarne kantory i banki. Aby sprawdzić kurs interesującej nas waluty należało udać się do jednego z tych miejsc. Dziś takiej potrzeby już nie ma. Sprawdzanie kursów walut nigdy nie było tak proste i szybkie. Możemy zrobić to z dowolnego miejsca na Ziemi. Jedyne, co będzie nam potrzebne to urządzenie z dostępem do Internetu. Wystarczyć wpisać ile € na zł chcemy przeliczyć, aby otrzymać wynik. Bez wychodzenia z domu, bez tracenia cennego czasu, bez formalności.

Dbamy o to, aby wszystkie dane były aktualne. Przeliczanie pieniędzy przy nieaktualnym kursie nie ma przecież żadnego sensu. Z tego powodu nasz system pobiera dane na bieżąco i od razu dokonuje aktualizacji na stronie. Co ważne, dane te pobierane są z zaufanych, oficjalnych stron, na przykład ze strony NBP. Daje to pewność, że przeliczenia dokonane za pomocą naszego programu będą zgodne z rzeczywistą wartością euro na dany moment.

Kiedy przyda się kalkulator walut €

Kalkulator euro sprawdzi się zawsze, gdy będziemy potrzebować przeliczyć euro na pln. Zdarzają się sytuacje, w których po prostu chcemy wymienić euro na złotówki. Być może dostaliśmy prezent od rodziny zza granicy właśnie w postaci pieniędzy i wolimy od razu je wymienić, a być może wróciliśmy z zagranicznych wakacji i zostało nam trochę gotówki w euro, a w najbliższym czasie nigdzie się nie wybieramy i bardziej przydadzą nam się pieniądze w polskiej walucie.

Często walutę wymieniają także osoby, które na stałe mieszkają w innym kraju, a do Polski przyjeżdżają okazjonalnie, na przykład na święta. Mimo, że w większości sklepów można płacić kartą, a banki oferują przewalutowanie wirtualnej gotówki, to wciąż istnieją miejsca, w których gotówka będzie niezbędna. Są to w szczególności mniejsze, lokalne sklepy czy różnego rodzaju stragany.

Przelicznik euro przyda się także, gdy będziemy chcieli dokonać zakupu jakiegoś przedmiotu za granicą. Dzięki temu będziemy w stanie porównać ceny i zdecydować, czy zakup będzie opłacalny. Zamawianie ze sklepów, które mają siedzibę za granicą również staje się coraz popularniejsze. Dzieje się tak w szczególności dlatego, że są w nich dostępne produkty i marki, które do Polski jeszcze nie dotarły. Niejednokrotnie zdarza się, że te same produkty są znacznie tańsze za granicą. Dodatkowo przyciągają nas o wiele korzystniejsze akcje promocyjne niż te, które organizowane są w Polsce. Nic zatem dziwnego, że zagraniczne sklepy internetowe stały się tak popularne wśród Polaków.

Trudno nie wspomnieć także o sprowadzaniu aut zza granicy. Są one tam o wiele tańsze niż w Polsce, a przy tym często zachowane są w znacznie lepszym stanie technicznym i wizualnym. Wiele osób sprowadza samochody na własny użytek, ale są również ludzie, którzy zajmują się tym zarobkowo, na przykład właściciele komisów. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest przeliczyć ile rzeczywiście zapłacimy za dane auto w złotówkach, aby mieć pewność, że oferta jest korzystna.

Komu się przyda informacja o aktualnym kursie euro?

Tak naprawdę każdemu, kto znajdzie się w sytuacji, w której przeliczenie pieniędzy będzie niezbędne. Tworząc nasz przelicznik euro na zł skupiliśmy się przede wszystkim na naszych rodakach, którzy wracają do Polski z pracy za granicą. Wiemy, że takich osób jest całe mnóstwo. Jedni wracają po latach, inni z kolei przyjeżdżają do ojczyzny nawet co tydzień. Nie sposób nie wspomnieć również o kierowcach ciężarówek, którzy zajmują się przewozami zagranicznymi. W związku ze swoją pracą wymiana walut jest dla nich czymś zupełnie powszednim.

Nie zapominamy także o osobach, które wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, a po powrocie chcą wymienić pozostałą walutę na złotówki, czy studentach wyjeżdżających na różnego rodzaju wymiany, jak również tych, którzy chcą jedynie okazjonalnie przeliczyć walutę. Naszym celem było stworzenie takiego miejsca w sieci, w którym każdy będzie mógł dokonać przeliczenia w szybki, bezproblemowy sposób.

Wiele osób, w szczególności cyklicznie wyjeżdżających za granicę, orientuje się mniej więcej ile 100 eur to pln, ale należy mieć świadomość, że kursy walut ulegają pewnym wahaniom. Aby zatem mieć całkowitą pewność warto zdecydować się na skorzystanie z naszego przelicznika euro.

Dlaczego nasz przelicznik waluty euro?

Przeliczników walut w Internecie jest całe mnóstwo i jesteśmy tego świadomi. Skąd zatem pomysł, aby stworzyć kolejne takie miejsce w sieci? Chcieliśmy stworzyć przelicznik w nieco innej odsłonie. Zależało nam na tym, aby był on skupiony na ludziach, którzy będą z niego korzystać. Dobry kontakt z odbiorcą to klucz do sukcesu. Chcemy, aby osoby odwiedzające naszą stronę czuły, że nie jest to jedynie kolejne urządzanie do przeliczania walut, ale także miejsce, w którym znajdą porady czy różnego rodzaju ciekawostki. Zależy nam na tym, aby odwiedzający czuli kontakt z twórcami całego projektu. Wierzymy, że nawiązanie takiej więzi przyciągnie do nas wiele osób, które zostaną z nami na dłużej.

Jaki zatem jest nasz kalkulator walut?

  • Dokładny. Aktualizacje dokonywane są na bieżąco, a dane pobierane są z pewnych źródeł.
  • Szybki. Opracowany przez nas system umożliwia niemal natychmiastowe otrzymanie wyniku.
  • Dostępny dla każdego. Bez logowania, bez opłat. Z każdego miejsca na Ziemi. Jedyny wymóg to połączenie z Internetem.
  • Łatwy w użyciu. Stworzony z myślą o tym, aby jego użytkowanie było jak najprostsze.
  • Ciągle ulepszany. Został stworzony przez ludzi, którzy nie lubią stać w miejscu i dla których ciągły rozwój to sposób na życie.
  • Skupiony na ludziach. Tworzenie bez myślenia o swoich odbiorach nie ma sensu. Nikt z nas nie jest robotem. Suche fakty to nie wszystko. Wierzymy w siłę więzi.
  • Przelicza nie tylko euro. W naszym przeliczniku znajdziecie także inne waluty z całego świata.